Piesakies kredītam 24/7

24credit.lv ieteikumi kredītkartes izvēlē

in Finanses

Izvēloties savu kredītkarti, iepazīstieties ar vairāku banku piedāvātajiem noteikumiem un nosacījumiem. Būsi pārsteigts, cik būtiskas ir atšķirības. Šobrīd dažas komercbankas ļauj izmantot kredītlimitu uz laiku līdz 30 vai 60 dienām bez komisijas maksas un bez procentiem. Lasi tālāk un uzzināsi, kā vari ietaupīt, izvēloties kredītkarti vai kredītu kopā ar 24credit.lv.

Svarīgākais, kas jāzina, izvēloties kredītkarti

Kredīta procenti
Kredītkaršu izdevēji kredītkartēm piemēro salīdzinošo augstas procentu likmes, kuras svārstās ap 20% – 26%  gadā. Kredīta procenti Jums ir jāmaksā par aizņemto naudas summu. Piemēram aizņemoties 100 Ls un atmaksājot to mēneša laikā, Jums būs jamaksā 2.00 Ls, pieņemot ka kredīta procenti ir 24% gadā (2% mēnesī).

Kredīkartes gada maksa
Bez jau pieminētajiem procentiem par kredīta izmantošanu, kredītkārtēm ir tā saucamās gada maksas. Lielākā daļa karšu gada maksa svārstās ap 10 ls vai 20 ls gadā, taču ir arī kredītkartes par kuru izmantošanu ir jāmaksā daudz vairāk. Tiesa, tās nav kartes, kas domātas jaunajiem klientiem.

Soda procenti
Ne vienmēr Jums izdosies laikā norēķināties par iztērēto kredītu, un tāpēc soda maksas lielumam ir ļoti liela nozīme. Parasti bankas pieprasa maksāt soda procentus gadījumos, kad kredīts netiek atgriezts laikā. Soda procenti par laikā neatgrieztu kredītu bankām tiek rēķināti atšķirīgi, tādēļ arī to lielums ir mainīgs. Šī pozīcija var likties nebūtiska, taču tikai līdz brīdim, kad ir iztērēts viss kredītkartes kredītlimits, bet procenti krājas.

Pakalpojumu un preču apmaksa, skaidras naudas izņemšana
Skaidras naudas izņemšana no bankomāta kredītkartēm salīdzinājumā ar debetkartēm ir dārgs “prieks”. Izņemot naudu no bankomāta ar kredītkarti ir jārēķinās ar komisijas maksu. Komisijas maksas apmērs katrai bankai ir atšķirīgs un tas ir nebūtisks tikai tiem cilvēkiem, kas plāno izmantot kredītkarti tikai, lai norēķinātos internetā. Viss saprātīgākais lēmums ir izmantot kredīkarti iepirkumiem un dažādu pakalpojumu apmaksai. To īpaši izjutīs tie, kuri ceļojuma laikā vēlēsies īrēt automašīnu, rezervēt viesnīcu vai norēķināties par vakariņām restorānā.

Papildu pakalpojumi
Karšu izdevēji bieži vien, lai padarītu pievilcīgāju savu piedāvājumu klientam, piedāvā papildu iespējas. Dažas no tām ir vērtīgas un palīdzēs Jums ietaupīt naudu. Dažas no iespējām ir tikai veikls reklāmas triks bez reālām priekšrocībām. Daži no pakalpojumiem tiek pievienoti Jūsu kredītkartei automātiski, daži no tiem Jums ir jāpalūdz, no citiem pakalpojumiem Jūs, iespējams, atteiksieties. Dažkārt neiepazīstoties ar piedāvājumu Jūs nezināsiet, ka tāds pakalpojums Jums ir pieejams.

Populārākie papildu pakalpojumi ir:

  • atlaides kādu preču vai pakalpojumu apmaksai;
  • iepirkšanās aizsardzība – kaut kas līdzīgs apdrošināšanai, ja gadījumā Jūs esat kļuvis par upuri iepērkoties ar karti;
  • apdrošināšana bez maksas vai ar atlaidi ceļojot, īrējot automašīnu;
  • bezmaksas lidojumu punktu krāšana.