Piesakies kredītam 24/7

Biežāk uzdotie jautājumi

Zemāk esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus, kas rodas brīdī, kad tiek meklēti kredīti internetā bez ķīlas vai ilgtermiņa aizdevumi.

1. Kas vajadzīgs, lai aizņemtos ?

Lai aizņemtos internetā ir vajadzīgs: (1) bankas konts, (2) epasts, (3) mobilais telefons, (4) internetbankas pieslēgums (ne vienmēr). Jābūt vecumā no 18 līdz 75 gadiem, ar tīru kredīta vēsturi un regulāriem ienākumiem. Daļa aizdevēju ļauj aizņemties arī bez darba vietas un pret ķīlu (skat. 24credit.lv sākumlapu).

2. Cik maksā kredīta saņemšana ?

Vairumā gadījumu aizdevums internetā paredz profila apstiprināšanu, kas notiek pārskaitot reģistrācijas maksu (0,01 Ls) uz kreditora bankas kontu. Pieteikties ilgtermiņa patēriņa kredītam iespējams bez reģistrācijas maksas. Individuāls aizdevuma piedāvājums tiek sagatavots tajā pašā dienā un tiek nosūtīts uz klienta epastu.

3. Kas ir pirmais kredīts bez maksas ?

Termins “pirmais kredīts bez maksas” ir aizdevēju izdomāta frāze, lai pievilinātu jaunus klientus. Aizdevuma nosacījumi paredz iespēju jaunajiem klientiem aizņemties līdz 100 Ls vai 200 Ls un 30 dienu laikā atmaksāt, cik paņemts. Kavējot aizdevuma atmaksu pēc termiņa beigām tiek piemērotas standarta prasības, kas paredz (1) maksu par kredīta termiņa pagarināšanu vai (2) soda sankcijas pret saistību nepildītājiem.

4. Cik ātri saņemšu naudu ?

Pie nosacījuma, ka Tev un aizdevējam ir konts vienā un tajā pašā bankā un aizdevuma pieteikums ir aizpildīts aizdevēja darba laikā, naudu kontā vari saņemt pat 5 – 20 minūtēs. Ja bankas konti ir dažādi, piesakies ilgtermiņa aizdevumam vai kredītam pret ķīlu, naudu saņemsi ilgākā laika posmā, reizēm paies pat vairākas dienas. Plašāku informāciju vari iegūt portāla sākumlapā un piesakoties konkrētajam aizdevumam.

5. Kas ir mēneša procentu likme  ?

24credit.lv aizdevumu salīdzinātājā attēlotās mēneša procentu likmes ir balstītas uz aizdevēju sniegto informāciju par komisijas maksu, kas tiek piemērota pastāvīgiem klientiem. Šī informācija var nesakrist ar nosacījumiem, kas tiek piemēroti brīdī, kad veicat konkrēto darījumu. Katrs kredītņēmējs pats personīgi ir atbildīgs par informācijas pārbaudi aizdevēja mājas lapā pirms aizņemšanās internetā.

Papildus meneša procentu likmei tiek lietots arī termins gada procentu likme, kas, izmantojot sarežģītu formulu, ietver visas izmaksas, kas varētu rasties kredīta izmantošanas laikā. Šī likme ātriem kredītiem parasti pārsniedz 100% vai pat 200%. Detalizētāku informāciju par šo jautājumu variet iegūt, piesakoties aizdevumam, konkrētā aizdevēja mājas lapā.

6. Kā atmaksāt kredītu ?

Saskaņā ar LR likdumdošanu Tu vari atmaksāt aizņēmumu pirms noteiktā termiņa beigām bez soda sankcijām. Visērtāk naudas pārskaitījumu var veikt izmantojot internetbanku. Seko līdzi, lai maksājuma uzdevumā būtu norādīta visa aizdevēja prasītā informācija. Mēs iesakam atdod parādu ne vēlāk kā divas darba dienas pirms noteiktā termiņa beigām. Tas ļaus izvairīties no situācijas, kad nauda sasniedz aizdevēju novēloti un no tevis tiek prasīta papildus maksa.

7. Kas notiek, ja nevaru atdod naudu līgumā noteiktajā termiņā ?

Situācijās, kad naudas aizdevumu nevar atlīdzināt noteiktajā laikā, vairums aizdevēju piedāvā iespēju pagarināt līgumu. Šī iespēja ir maksas pakalpojums un atkarīga no konkrētā kreditora nosacījumiem. Tu vari iepazīties ar aizņēmuma pagarināšanas izmaksām, piesakoties aizdevumam, kreditora mājas lapā. Tradicionāli ātrie kredīti par šo pakalpojumu prasa aptuveni 15% – 30% mēnesī, savukārt ilgtermiņa kredītu devēji piemēro katram klientam individuālu likmi. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem pirms līguma parakstīšanas izlasi to līdz beigām.

Gadījumā, ja kredīts netiek pagarināts, aizdevējam ir tiesības piemērot soda naudu par katru kavējuma dienu. Praksē tas nozīmē, ka soda naudā var nākties maksāt pat vairāk kā 1% no neatmaksātās aizdevuma summas. Kopējais soda sankciju apmērs parasti gan nepārsniedz 100% no kredīta summas. Papildus jāņem vērā, ka parādam sasniedzot noteiktu summu, tā piedziņa tiek nodota parādu piedzinējiem, bet informācija par kredīta saistību pārkāpumu tiek ierakstīta parādnieku reģistros. Ja tas notiek, tad kavētājs iegūst sliktu (negatīvu) kredītvēsturi un iespējas aizņemties bez ķīlas atkārtoti strauji samazinās.

8. Vai varu pieteikties kredītam arī naktī vai brīvdienās ?

Ātrie kredīti internetā tiek izsniegti, izmantojot interneta sniegtās priekšrocības. Tas nozīmē, ka pieteikties aizdevumam vari 24 stundas dienā, t.sk. brīvdienās un svētku dienās. Nauda uz kontu tiek pārskaitīta tikai aizdevēja darba laikā.