Piesakies kredītam 24/7

Kas nosaka līzinga izmaksas un nosacījumus

in Finanses

Līzings ir labs variants, kā iegūt preci, kuru kāro, bet nevari uzreiz atļauties iegādāties. Katru mēnesi ir jāmaksā noteikta naudas summa, bet brīdī, kad viss līzings ir nomaksāts, manta kļūst par tavu 100% īpašnieku. Turpinājumā aplūkosim, kas ietekmē un nosaka līzinga izmaksas un nosacījumus. 

1. faktors – Maksātspēja
Viens no svarīgākajiem aspektiem, ko vērtē līzinga devēji. Iesniedzot dokumentus, kas apliecina Jūsu maksātspēju, līzinga devēji tos rūpīgi izvērtēs. Privātpersonām iesiedzamie un paši svarīgākie dokumenti ir tie, kas apliecina mēnešalgas un nomaksāto nodokļu apmēru. Tie, kuri domā, ka pārliecinās banku sakot, “mūsdienās neviens nemaksā nodokļus, un ticiet man, es saņemu uz rokas 2000 Ls” maldās – bankas netic šādām “pasakām” un pieprasa dokumentālus pierādījumus. Par pierādījumiem nekādā ziņā nevar kalpot SIA “Viena Tante uzrakstīja” izsniegta izziņa, ka Jūs, strādājot šajā uzņēmumā, mēnesī saņemat 1000 Ls. Taču ja patiešām tā tas ir, tas nenozīmē, ka nekad nesaņemsiet līzingu. Kā vienu no risinājumiem var minēt garantiju, ko izdod uzņēmums, kurā strādājat, un šajā garantijā tiek rakstīts, ka “gadījumā ja līzinga ņēmējs nespēj izpildīt saistības, tad tās pāriet uz garantētāju (šinī gadījumā uzņēmumu).”
2. faktors – Priekšapmaksa
Ja Jūs vēlaties veikt mazākus ikmēneša maksājumus, vēlaties saņemt mazākus procentus, vēlaties atstāt labu iespaidu uz līzinga devēju, tad maksājiet lielāku priekšapmaksu. Līzinga kompānijas ir daudz pretimnākošākas pret klientiem, kas maksā priekšapmaksu ap 30 – 40% no objekta vērtības. Pretimnākšana izpaužas gan tādā ziņā, ka klienta finansu stāvoklis netiek izvērtēts tik stingri kā gadījumos ar mazāku pirmo iemaksu, gan arī piešķirtās procentu likmes ziņā, kas ir zemāka nekā parasti.

3. faktors Kredītvēsture
Ļoti liela nozīme procentu likmes noteikšanā ir Jūsu kredītvēsturei. Ja jums nav kavētu maksājumu bijušajiem un esošajiem kredītiem, un Jūs neesat banku “melnajos sarakstos”, kredītu devēji piešķirs Jums parasti labākus noteikumus – bankām patīk, ja rēķinus apmaksā laikā.

4. faktors – līzinga objekts
Piedāvātie nosacījumi var būt atkarīgi no izvēlētā līzinga objekta. Tā, piemēram, procentu likme var būt augstāka vecai automašīnai nekā jaunai. Ekskluzīvai automašīnai, kurai ir ļoti ierobežots sekundārais tirgus (tai ir grūti uzreiz atrast citu pircēju pat par labu cenu), priekšapmaksa būs lielāka nekā tas ir, piemēram, VW Golf.

5. faktors Ekonomiskā situācija valstī
Procentu likmes krīt un kāpj atkarībā no ekonomiskās situācijas valstī. Ja inflācija ir augsta un valstī ekonomiskie procesi norit ne pārāk labi, tad procentu likmes parasti ir augstākas. Labs indikators tam, kādas ir vidējās likmes valstī, ir starpbanku kredītlikmju indekss (RIGIBOR, LIBOR, u.c.). Piemēram, pēc Krievijas krīzes 1998. gada beigās, kad Latvijas ekonomikā bija zināma stagnācija, procentu likmes bija uzkāpušas līdz pat 19%. Salīdzinājumam – tagad vidējās procentu likmes svārstās ap 10 – 14%.

Ja uzskatiet, ka līzings nav jums piemērots risinājums un vajadzīgs patēriņa kredīts, ātrais kredīts vai kredīts pret auto ķīlu, 24credit.lv varētu palīdzēt aizņemties izdevīgāk. Aizņemieties atbildīgi.